بهترین روش ترک اعتیاد بدون دارو چیست؟ آیا میدانستید که ۸۸ درصد معتادان حداقل سه بار برای ترک تلاش کرده اند؟ آیا میدانید که تنها ۳۰ درصد کسانی که برای ترک تلاش میکنند، موفق می شوند. اما ۷۰ درصد آنها دوباره به مصرف مواد مخدر روی می آورند. یعنی از هر ۱۰۰ نفر که اقدام به ترک میکنند تنها ۹ نفر موفق می شوند اما دلیل آن چیست؟ دلیل به ریشه ای بودن این بیماری برمی گردد. این بیماری علاوه بر جسم فرد، در ذهن او نیز ریشه دوانده و درمان نیز باید از ذهن فرد شروع شود. بسیاری از افراد معتاد بارها و بارها تصمیم می‌گیرند اعتیاد خود را کنار بگذارند اما در این راه شکست می‌ خورند. بنابراین به‌نظر می‌رسد، خیلی از معتادان درباره دلایل اعتیاد خود بهمواد اعتیاد آور نیازمند اطلاعات بیشتری باشند و باید با روش‌های علمی و اصولی ترک اعتیاد آشنا شوند. در ادامه در مورد بهترین روشدرمان اعتیاد بدون دارو پرداخته ایم. برای اطلاع از علت های گرایش به اعتیاد کلیک کنید. برای عضویت در کانال مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

غلبه بر اعتیاد: تصمیم‌گیری برای تغییر
برای بسیاری از کسانی که گرفتارِ اعتیاد هستند، گام نخست یا «تصمیم‌گیری برای تغییر» سخت‌ترین گام خواهد بود. اگر احساس می‌کنید آمادگیِ تغییر را ندارید، نگران نباشید، چون این تردید کاملا طبیعی محسوب می‌شود. ترک اعتیاد مستلزم تغییرات زیادی است، مثلا تغییر در:

نحوه‌ی مقابله با استرس؛
نحوه‌ی گذراندن اوقات فراغت؛
نحوه‌ی انتخاب دوست؛
نحوه‌ی تفکر درباره‌ی خودتان.
با وجود اینکه می‌دانید ماده‌ی مخدری که گرفتارش هستید در زندگی شما مشکل‌ساز شده است اما، طبیعی است که برای ترکش به کشمکش درونی دچار شوید. ترک اعتیاد به زمان، انگیزه و حمایت اطرافیان احتیاج دارد. شما حق دارید قبل از شروع درمان، موقعیت شخصی خودتان را ارزیابی کنید.